Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki gospel, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 19.00 na scenie teatralnej NOT w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6.  Wystąpi chór Grace Gospel Choir, który zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Zaśpiewają gościnie JNR Robinson – fenomenalny wokalista gospelowy z Wielkiej Brytanii oraz Dorota Białkowska-Krukowska – aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni.

Zespół muzyczny w składzie:

Marcin Wądołowski – gitara
Karol Kozłowski – bass
Wojciech Kostrzewa – perkusja
Łukasz Juźko – saksofon
Mateusz Hoppe – instrumenty klawiszowe

Muzykom towarzyszyć będzie sekcja smyczkowa oraz sekcja instrumentów dętych.

 

Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Gdańska p. Paweł Adamowicz.

 

Patroni medialni: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, gdansk.pl.

 

Sponsorzy koncertu: SEMEKO Grupa Inwestycyjna S.A., Kancelaria Doradztwa Podatkowego “TANTUS” SC

 

Bezpłatna rezerwacja biletów na stronie www.gospelnarajskiej.pl

 

Do zobaczenia na Rajskiej!

 

Informacje o wykonawcach:

JNR Robinson – od czternastego roku życia związany jest ze śpiewem. Zaczął jako wokalista ze swoimi braćmi śpiewającymi w miejscowych kościołach i szybko zwrócił na siebie uwagę. W tym czasie stał się jednym z najbardziej popularnych i szanowanych wokalistów gospelowych w Wielkiej Brytanii, koncertujących w kraju i za granicą, występując w wielu prestiżowych miejscach. Występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych, a także występował w musicalu “Mama I Want To Sing” (1995) w musicalu “West End”, w którym towarzyszył takim osobom jak Chaka Khan, Deniece Williams i Mica Paris. Laureat nagrody gospel dla “Najlepszego wokalisty roku roku” 94/95.

Dorota Białkowska-Krukowska – aktorka w zespole Teatru Muzycznego w Gdyni. Grała w spektaklach i przedstawieniach takich jak “Grease”, “Lalka”, “Błogosławieni. Pieśni Gospel”, “My fair lady”.

Marcin Wądołowski – gitarzysta, kompozytor. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów i tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Laureat XI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r.

Karol Kozłowski – polski muzyk sesyjny, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer. Członek zespołu The Moongang, Paul Band i Kombi. Współpracował z takimi osobami jak Współpraca: Marysia Sadowska, Kasia Cerekwicka, Piotr Jankowski, Tomasz Sowiński, Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Leszek Możdżer, Dariusz Herbasz, Ilona “Gliwa” Damięcka, Kuba Badach, Janusz Radek, Blue Cafe, Kombii, Grzegorz Lewandowski

Wojciech Kostrzewa – kompozytor, perkusista, aranżer. Jako perkusista i aranżer Szymanowski Bigband współpracował m.in. z: Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Polkiem, Markiem Napiórkowskim, Danutą Błażejczyk oraz Sławkiem Uniatowskim. Współpracował także z m.in: Gordonem Goodwinem, Ireną Santor, Voytkiem Konikiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Sztabą, Moniką Urlik, Rafałem Szatanem, Barbarą Kurdej-Szatan i Pawłem Kowalczykiem.

Łukasz Juźko – saksofonista, kompozytor, inicjator projektów muzycznych, laureat wielu konkursów i festiwali. Jego debiutem na scenie jazzowej był koncert w Świnoujściu z gwiazdą Nowego Jorku – Judy Bady, w którym wziął udział jako dwudziestolatek. Obecnie jest studentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały.